قیمت خرید عمده با خرید تک، متفاوت است. جهت خرید عمده با پشتیبانی فروش تماس بگیرید.
بازگشت

راهنمای قدم به قدم ثبت یک محصول در ویلیبو

راهنمای قدم به قدم ثبت یک محصول در ویلیبو
راهنمای قدم به قدم ثبت یک محصول در ویلیبو

 

پیشگفتار:

صفحه محصول در سایت ویلیبو از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از این بخش‌ها اطلاعات مفیدی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. هنگام اضافه کردن هر محصول جدیدی به سایت باید اطلاعات متنی متناسب با آن کالا به صفحه محصول اضافه شود که شامل جدول مشخصات و معرفی اجمالی محصول می‌شود.

 

قدم اوّل:

ابتدا وارد داشبورد حساب خود شده و از منوی سمت راست وارد بخش محصولات شوید. از قسمت بالای صفحه بر روی دکمه افزودن محصول جدید کلیک نمائید.

 

قدم دوم:

انتخاب نام یا عنوان محصول

نام محصول خود را در بخش نام محصول وارد نمائید. دقت کنید که نام محصول باید از سه بخش نام کالا، برند و مدل نوشته شود.

راهنمای انتخاب عنوان محصول

 

قدم سوم:

قیمت گذاری بر روی محصول

قیمت محصول خود را به تومان در بخش قیمت وارد نمائید. توجه داشته باشید این قیمت، مبلغ فروش به مشتری است و کمیسیون ویلیبو از آن کسر نشود.

در صورتی که مایل هستید تخفیفی برای محصول خود در نظر بگیرید، مبلغ مورد نظر را در بخش قیمت با تخفیف وارد نمائید. همچنین می توانید با انتخاب کلمه برنامه ، زمان بندی برای مبلغ تخفیف خود در نظر بگیرید.

 

قدم چهارم:

توضیح کوتاه از این محصول

محصول خود را در چند خط شرح دهید. از ذکر نام فروشگاه، قیمت، گارانتی، ضمانت نامه و نام برند نامرتبط به کالای خود در شرح کالا بپرهیزید. متن شرح را چندین بار مطالعه کرده تا از بروز اشتباه در املا و نگارش کلمات جلوگیری شود. اطلاعات موجود در شرح کالا نباید با مشخصات و ویژگی‌های کالا مغایرت داشته باشد.

 

قدم پنجم:

انتخاب دسته

از میان گزینه های دسته بندی، یک دسته برای محصول خود انتخاب نمائید. در صورتی که دسته مورد نظر شما در میان لیست مورد نظر یافت نشد، با رفتن به صفحه فرم درخواست‌های فروشندگان ، درخواست خود را برای ثبت یک دسته جدید به پشتیبانی فنی ارسال نمائید. جهت سهولت در این امر میتوانید با پشتیبانی ویلیبو تماس بگیرید.

 

قدم ششم:

انتخاب برچسب برای کالا

برچسب ها می توانند در سئوی محصول شما و نمایش محصول شما در جستجوگرها مانند گوگل تأثیر زیادی داشته باشند.

 

قدم ششم:

انتخاب برند

از میان گزینه های برند، برند محصول خود انتخاب نمائید. اطمینان حاصل کنید که برند انتخاب شده، دقیقا برند کالایی است که قصد فروش آن را دارید.

در صورتی که برند مورد نظر شما در میان لیست مورد نظر یافت نشد، با رفتن به صفحه فرم درخواست‌های فروشندگان ، درخواست خود را برای ثبت یک برند جدید به پشتیبانی فنی ارسال نمائید. جهت سهولت در این امر میتوانید با پشتیبانی ویلیبو تماس بگیرید.

 

قدم هفتم:

توضیحات محصول

شرح کامل محصول خود را میتوانید در این بخش وارد نمائید.

از ذکر نام فروشگاه، قیمت، گارانتی، ضمانت نامه و نام برند نامرتبط به کالای خود در شرح کالا بپرهیزید. متن شرح را چندین بار مطالعه کرده تا از بروز اشتباه در املا و نگارش کلمات جلوگیری شود. اطلاعات موجود در شرح کالا نباید با مشخصات و ویژگی‌های کالا مغایرت داشته باشد.

 

قدم هشتم:

ویژگی های اصلی محصول

ویژگی های اصلی محصول را با انتخاب افزودن ویژگی جدید وارد نمائید. دقت کنید که ویژگی ها از دو بخش عنوان و مقدار تشکیل شده است. به عنوان مثال برای وارد نمودن ویژگی وزن محصول، در بخش عنوان کلمه وزن و در بخش مقدار ، وزن محصول را به گرم وارد نمائید.

 

قدم نهم:

آپلود تصویر محصول

تصویر محصول دارای دو بخش تصویر اصلی و تصویر گالری می باشد.

با انتخاب گزینه آپلود تصویر محصول می توانید تصویر اصلی و با انتخاب کاراکتر  می توانید سایر تصاویر محصول خود را آپلود و ثبت نمائید.

نکات مهم برای انتخاب تصاویر:

  1. تصویر اصلی حتماً باید اندازه  1280×1280 پیکسل یا بزرگتر داشته باشد (یک تصویر مربعی) و حجم آن نباید بیشتر از 200 کیلوبایت باشد.
  2. پس زمینه تصویر اصلی باید سفید بوده و فقط محصول را نشان دهد. بهتر است محصول از چهار طرف تصویر فاصله داشته باشد.
  3. سایر تصاویر برای گالری باید اندازه  1280×1280 پیکسل یا 700×1280 پیکسل داشته باشد و حجم آن نباید بیشتر از 150 کیلوبایت باشد.
  4. در محتوای تصاویر نباید واترمارک یا لوگوی شرکتی درج شود.
  5. بهتر است محصول خود را در چند زاویه تصویر برداری و ثبت نمائید.
  6. از تصویربردای محصول از داخل جعبه اصلی خودداری نمائید.
  7. ثبت حداقل یک تصویر الزامیست.

 

 

 

قدم دهم:

پس از وارد نمودن اطلاعات فوق بر روی دکمه ایجاد محصول کلیک نمائید تا به صفحه ویرایش محصول هدایت شوید. در این صفحه شما می توانید اطلاعات بخش قبل را بازبینی و ویرایش نمائید و همچنین می توانید سایر اطلاعات مرتبط با محصول که در بخش قبل وجود نداشت را تکمیل نمائید.

 

انتخاب شناسه محصول:

در صورتی که مایل هستید برای محصول خود یک شناسه منحصر بفرد در نظر بگیرید، طبق راهنمای زیر شناسه محصول خود را در فیلد شناسه محصول وارد نمائید. در غیر اینصورت سیستم به صورت اتوماتیک یک شناسه برای محصول شما در نظر می گیرد.

 

موجودی محصول:

موجوی محصول خود را با انتخاب (مدیریت موجودی محصول را فعال کنید.) وارد نمائید. همچینن می توانید سایر فیلدهای این بخش را به تمایل خود تنظیم نمائید.

 

حمل و نقل:

با انتخاب (این محصول نیازمند ارسال می باشد.) میتوانید مشخصات وزن، طول ، عرض و ارتفاع محصول را وارد نمائید. (غیر ضروری)

همچنین میتوانید کلاس حمل و نقل را از بین گزینه های موجود انتخاب نمائید.

 

ویژگی:

ویژگی محصول خود را از میان گزینه های موجود انتخاب نمائید. به عنوان مثال مشخصات کلی محصول را انتخاب نموده و مقدار آن را ثبت نمائید و سپس سایر مشخصات محصول خود را از میان گزینه های موجود انتخاب و مقدار آن را ثبت نمائید. در صورتی که ویژگی مورد نظر شما در لیست یافت نشد، ویژگی سفارشی را انتخاب نموده و با انتخاب دکمه افزودن ویژگی اطلاعات مورد نظر خود را وارد نمائید. دقت داشته باشید که برای افزودن هر یک از ویژگی های داخل لیست، باید دکمه افزودن ویژگی را کلیک نمائید.

 

تنظیمات دیگر ← وضعیت محصول:

وضیعیت محصول خود را برای انتشار و نمایش در سایت مشخص نمائید. اگر وضعیت آنلاین را انتخاب کنید، محصول شما پس از بررسی نمایش داده می شود و در صورتی که گزینه پیش نویس را انتخاب نمائید، محصول شما به عنوان پیش نویس ذخیره  میگردد تا هر زمانیکه خواستید آن را منتشر نمائید.

 

در پایان دکمه ذخیره محصول را کلیک نمائید تا اطلاعات جهت بررسی نهایی و نمایش در سایت در سیستم ثبت شود. در صورتی که طبق این فایل راهنما اطلاعات را ثبت نمائید، محصول شما با تایید پشتیبانی در سایت نمایش داده می شود، در غیر اینصورت از سوی امور پشتیبانی به شما اطلاع رسانی می شود تا بخش های مورد نیاز را ویرایش نمائید.

 

 

بخش  هایی که نباید مقداری برای آن ها در نظر بگیرید به شرح زیر است.

قابل دانلود

مجازی

محصولات مرتبط

گزینه های تخفیف

قابل رویت

 

 

فیلم ویدئویی ثبت محصول بزودی در این صفحه راهنما قرار خواهد گرفت.

 

 

پرسش های پرتکرار
راهنمای قدم به قدم ثبت یک محصول در ویلیبو
صفحه محصول در سایت ویلیبو از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از این بخش‌ها اطلاعات مفیدی در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. هنگام اضافه کردن هر محصول جدیدی به سایت باید اطلاعات متنی متناسب با آن کالا به صفحه محصول اضافه شود که شامل جدول مشخصات و معرفی اجمالی محصول می‌شود. (برای ادامه توضیحات تکمیلی را مشاهده فرمائید.)
چگونه می توانم در ویلیبو فروشگاه داشته باشم و محصولاتم را در آن به فروش بگذارم؟
ابتدا در سایت عضو شده و وارد حساب کاربری خود شوید. سپس در پایین صفحه بر روی دکمه آبی رنگ فروشنده شوید کلیک کنید تا فرم ثبت نام به عنوان فروشنده برای شما باز شود.
در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟
آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های ما بوده است و ویلیبو در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.
چطور میتوانم سفارشم را پیگیری کنم؟
روش اول: وارد صفحه پیگیری سفارش شوید. در این صفحه با وارد کردن شماره سفارش یا شماره موبایل خود از آخرین وضعیت آگاه شوید.
روش دوم: وارد سایت ویلیبو شوید. ...
میتوانم سفارش خود را در محل پرداخت کنم؟
بله شما میتوانید سفارش خود را هنگام تحویل کالا پرداخت کنید، در برخی موارد امکان پرداخت سفارش در محل وجود ندارد.
می‏‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم؟
بله، امکان ثبت سفارش بصورت تلفنی امکانپذیر است.
از طریق شماره تلفن پشتیبانی 22689175(021)  و یا شماره واتس اَپ 4590903(0992) میتوانید اقدام به ثبت سفارش خود نمائید.